Kto sme?

Úsmev patrí všetkým…

Klub Detskej Nádeje (KDN) je občianske združenie spájajúce všetkých, ktorí chcú prispieť k skvalitneniu, spríjemneniu a uľahčeniu života dlhodobo hospitalizovaných alebo znevýhodnených detí.

Členmi KDN sú všetci, čo majú k deťom blízko. Hlavnou aktivitou sú pravidelné návštevy detí na detských oddeleniach v nemocniciach. Večer, po návštevných hodinách prichádzame ponúknuť svoje kamarátstvo, rovnocenné partnerstvo pri hre, či rozhovore. Prinášame im svet a život zvonku, z ktorého boli načas vylúčení.

Pravidelne sa počas roka stretávame, hodnotíme a plánujeme našu činnosť, rozdeľujeme si úlohy a vymieňame skúsenosti. Riešime otázky propagácie, získavania nových finančných zdrojov a plánovania nových projektov KDNka. Taktiež zabezpečujeme materiál pre voľný čas na oddeleniach a spolupracujeme s organizáciami podobného zamerania.

Naša vízia

Aby spomienky na nemocnicu neboleli – Klub Detskej Nádeje

Naša misia

Misiou KDN je prinášať radosť, nádej a podporu deťom v nemocniciach. Našou snahou je zlepšiť ich život prostredníctvom hrových aktivít. Sme tu pre deti, poskytujeme sociálnu podporu, vzdelávanie a hru. Našim cieľom je priniesť úľavu, radosť a pozitívny vplyv na ich budúcnosť.

Naše hodnoty

Empatia, tolerancia, hravosť, spontánnosť, ochota, zodpovednosť, rodina  

 

Naši členovia

Michal Kmet

Michal Kmeť

Koordinátor Klubu Detskej Nádeje

Popri dohliadaní na chod združenia navštevujem detskú onkológiu a tiež sa rád zúčastňujem na rozdávaní hračiek, víkendovkách a táboroch.

Anton Viktor Križan

Koordinátor dobrovoľníkov pre Trnavu

Moje pôsobenie v KDN som začal v roku 2018 na oddelení v Bratislave a neskôr aj na Pediatrickej klinike v Trnave, kde zároveň pôsobím ako koordinátor dobrovoľníkov. S dobrovoľníkmi sme zohratá partia. Pri hrách alebo rozhovoroch s deťmi je to veľmi inšpiratívne, vždy sa dozviem mnoho z ich videnia sveta. Návšteva oddelenia je zábava a hlavne nakopávač energie.

Martina Gajdošíková

Zástupkyňa koordinátora a koordinátorka dobrovoľníkov pre Považskú Bystricu

Volám sa Maťa a som zástupkyňa koordinátora KDN a koordinátorka dobrovoľníkov pre Považskú Bystricu. V KDN som začínala na neurológii, potom som sa stala vedúcou dobrovoľníkov detskej onkológie časť veľké deti a v roku 2018 som rozbehla KDNko v Považskej Bystrici.

Zuzana Kmetova

Zuzana Kmeťová

Zástupkyňa koordinátora a koordinátorka dobrovoľníkov pre Bratislavu

V KDN som zástupkyňa koordinátora a koordinátorka pre dobrovoľníkov v Bratislave. Okrem toho dostávam pravidelné úsmevy aj od detí na oddelení detskej onkológie, vďaka ktorým viem, že to má vždy zmysel.

Magdaléna Hrivniaková

Koordinátor dobrovoľníkov pre Prešov

Dobrovoľníčkou som už viac ako 15 rokov, ale v KDN pôsobím od roku 2015. Momentálne som koordinátorkou dobrovoľníkov pre Prešov. Venujem sa najmä tvorivým dielňam, biblickým príbehom, spoločenským hrám a súťažiam. Dobrovoľníctvom viac dostávam, ako dávam. Moje motto je: “Kto má možnosť pomáhať – má povinnosť to robiť” 

maria_gajdosova

Mária Gajdošová

Vedúca oddelenia 1. detská klinika

Dobrovoľníctvu som sa začala venovať popri vysokoškolskom štúdiu. Do KDN som prišla v roku 2019 a to na oddelenie detskej neurológie. Čas strávený s deťmi beriem ako formu oddychu. Odmenou mi je úsmev a radosť v detských očiach. Na deťoch si veľmi vážim ich úprimnosť, spontánnosť a zaujímavé otázky, ktoré vedia položiť iba oni.

Vladimír Chudoba

Vedúci oddelenia detské kardiocentrum

V KDNku som od roku 2012 a od roku 2014 mám na starosti koordináciu dobrovoľníkov pre kardiologické oddelenie. Veľmi rád sa zúčastňujem aj na iných našich akciách – rozdávanie hračiek v nemocnici, Mikuláš, ale aj detské tábory a víkendovky pre kardiologických a onkologických pacientov.

Michaela Bernatova

Michaela Bernátová 

Vedúca oddelenia 2. detská klinika

K dobrovoľníctvu som sa prvý raz dostala ako 13-ročná skrz jedno občianske združenie, v ktorom som vypomáhala s akciami pre deti. V roku 2022 som sa pripojila ku KDN ako dobrovoľníčka na detskom oddelení v Považskej Bystrici a na Ortopédii v Bratislave, kde ma stále môžete stretnúť. 
Veľmi sa mi páči myšlienka spríjemnenia pobytu v nemocnici pre deti – nie je to zábavné len pre nich, ale i pre nás a niekedy aj veľmi poučné, pretože nám často chýba taký ten detský pohľad na svet.

Terezka Králiková

Vedúca oddelenia detskej neurológie

Dobrovoľníčku robím od roku 2019. KDN mi umožnilo robiť veľa vecí, po ktorých som túžila. Hrať sa detičkami,  navzájom sa potešiť a povzbudiť. Ich dobrá nálada a elán pri hrách je najväčšou odmenou. Momentálne som vedúcou detskej neurológie.

Tereza Škrípová

Vedúca oddelenia detská ortopedická klinika

Členkou KDN som od roku 2019. Začala som na detskej ortopédií a neskôr som sa stala vedúcou tohto oddelenia. Rada sa zúčastňujem aj na akciách rozdávanie hračiek a Mikuláš. S deťmi je vždy zábava a ich radosť mi dokáže spríjemniť aj náročnejšie dni. Dobrovoľníctvu som sa začala venovať ešte na strednej škole a odvtedy ma to neprestalo baviť!

Boris Frankovič

Vedúci oddelenia klinika detskej chirurgie – časť chlapci

V KDN pôsobím ako dobrovoľník od roku 2018. Za ten čas som navštevoval obe oddelenia chirurgie. Môžem povedať, že návštevy detí na oddelení sú vzájomnou symbiózou bezstarostnej radosti.

Dominika Hrbeková

Dominika Hrbeková

Vedúca oddelenia klinika detskej chirurgie – časť dievčatá

Som vedúca oddelenia detskej chirurgie – časť dievčatá. Na oddelení dievčenskej chirurgie som strávila veľmi veľa času ešte ako dieťa a som veľmi rada, že som sa prostredníctvom KDN mohla na toto oddelenie vrátiť a robiť radosť deťom aj rodičom.

Veronika Matuščinová

Vedúca oddelenia detská hematológia a onkológia (malé) deti

Som vedúca dobrovoľníkov na Onkológii – malé deti. V KDN som od roku 2014. Začala som ako dobrovoľníčka na Onkológii – malé deti, kde som až dodnes. Návštevy oddelenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou môjho života a utorky si neviem už inak predstaviť.

Jozef Gontkovič

Vedúci oddelenia detská hematológia a onkológia (veľké) deti

Dobrovoľníctvu v KDN sa venujem od roku 2016. Som vedúci oddelenia detskej hematológie a onkológie – časť veľké deti. Okrem toho som táborovým vedúcim a pravidelne sa zúčastňujem na akciách rozdávania hračiek v nemocnici.

eva_gazova

Eva Gažová

Zástupkyňa koordinátora a hlavná vedúca onko-táborov

S KDN som sa prvýkrát stretla už v roku 2005, keď som sa ako odliečená onko pacientka začala navštevovať letný tábor. Hneď ako som dovŕšila 18 som sa stala dobrovoľníčkou a začala navštevovať detské oddelenie v Trnave. V súčasnosti som zástupkyňa koordinátora, chodím na onkológiu v Bratislave a organizujem detské onkologické tábory či spojené kardio-onko akcie.

Riadim sa tým, že to čo KDN dalo kedysi mne, chcem odovzdať ďalej. 😊