Mikuláš v nemocnici

Náš Mikuláš sa začína oveľa skôr ako 6. decembra. Začiatkom decembra sa z nás totiž zrazu stávajú mikulášski pomocníci a pomocníčky! Mailové schránky sa nám zrazu zapĺňajú mikulášskou poštou, vo vzduchu cítime vôňu mandariniek a orieškov, Vladka má chuť spievať, Janka sa stále usmieva a Jožko zase nestíha. Naše skromné KDN miestečko je zrazu plné plyšákov, sladkostí a veselých výkrikov.

- Ja tam dám banán!

- Ja zase pero a nálepky!

- Ja chcem dávať sladkosti.

- A ty to celé previažeš mašľou.

- Nezabudnite na plyšáka!

- Ponáhľaj sa, nestíhaš! Máš tu kopec balíkov. Všetci čakáme na teba!

- Už nie sú oriešky!

- Došli aj banány.

- Tento je už posledný.

- Máme to :)

Nakúpiť, zabaliť, previezť…. a samozrejme rozdať! Tu už na scénu prichádza samotný Mikuláš a jeho skutoční pomocníci. Niekoľko strašidelných čertov, krásnych anjelov, muzikanti, víly, škriatkovia a dokonca i ovečka. Chodbami sa zrazu ozývajú husle, smiech, radosť a samozrejme spev. Deti zvedavo vykúkajú z izieb a niektoré sa dokonca tvária i prekvapene! V tvárach tých najmenších často vidieť obrovskú radosť. Tí najodvážnejší neváhajú objať čerta či nakresliť Mikulášovi obrázok, napísať báseň alebo aj zaspievať.

Po takto strávenom dni odchádzame všetci spokojní, šťastní a plní zážitkov. Vo vrecku si odnášame aj kopec detských úsmevov, šťastné tváre a úprimnú detskú radosť a vďaku. Šťastní sme veru všetci, len tí naši čerti nie. Tí totiž zase nemali koho potrestať. Veď tie naše KDN deti sú stále anjelsky dobré :)

Ale dosť bolo rozprávania, na rad prichádzajú fotky!

10846081_828323570547489_6962490875245409699_n IMG_0067 IMG_0068 IMG_9970 IMG_9974  IMG_9997IMG_9990        Viac fotiek si môžete pozrieť vo fotogalérii ;)

 

  Pomôžte nám pomáhať

  Vďaka Vašej pomoci môžeme rozdávať úsmevy a radosť tam, kde chýbajú.

  Darujte

  Aktivity

  Nadchádzajúce udalosti

  02 Marec 2019

  Generálni sponzori